پزشکی

9 دلیل برتری دستکش نیتریل

9 دلیل برای برتری دستکش نیتریل

مقدمه: آیا به دنبال محافظت از دستان خود با استفاده از دستکش یکبار مصرف هستید؟ اگر چنین است، پس دستکش نیتریل بهترین انتخاب شما خواهد بود. چرا؟ زیرا ثابت شده است که این نوع دستکش ها بهتر از لاتکس، وینیل و سایر محصولات مشابه در بازار هستند که برای محافظت و راحتی طراحی شده اند.

برخلاف لاتکس، نیتریل حاوی پروتئین هایی نیست که می تواند باعث ایجاد حساسیت به لاتکس و واکنش های آلرژیک شود. این مزیت عمده محصولات مبتنی بر نیتریل است، به خصوص اگر شغل شما مستلزم تماس با افرادی است که ممکن است به لاتکس حساسیت داشته باشند.

دستکش نیتریل یکبار مصرف دارای چندین مزیت دیگر است که آن را به بهترین انتخاب تبدیل می کند. با توجه به آنچه گفته شد، در ادامه به 9 مورد از مزایای این دستکش نسبت به سایر دستکش ها پرداخته شده است با ما همراه باشید.

1. نیتریل مقاومت شیمیایی بالاتری دارد.

دستکش وینیل و دستکش لاتکس مقاومت شیمیایی کمی دارند، که باعث می‌شود هنگام کار در آزمایشگاه ها، بیمارستان ها یا حتی هنگام استفاده از پاک کننده های خانگی انتخاب نامناسبی باشند.

مشاوره و خرید درمارز

از سوی دیگر، نیتریل مقاومت شیمیایی بالایی دارد و به طور گسترده در صنایعی که محافظت از دست ضروری است استفاده می شود که شامل آزمایشگاه‌های پزشکی و علمی، تولید، تأسیسات تولید مواد شیمیایی، بخش‌های مرتبط با نفت و گاز و سایر مکان‌های کاری پرخطر می‌شود. در این محیط ها تنها شستن دست ها کافی نیست.

بنابراین وقتی صحبت از نیتریل در مقابل لاتکس و وینیل می شود، واضح است که دستکش های نیتریل از دستان شما در برابر مواد شیمیایی خورنده ای محافظت می کنند که وینیل و لاتکس قادر به تحمل آن نیستند. علاوه بر این، دستکش های نیتریل دارای طراحی مقاوم در برابر سوراخ شدن هستند که می توانند از دست ها در برابر مواد شیمیایی خطرناک محافظت کنند.

2. دستکش های نیتریل بیشترین مقاومت در برابر پارگی و سوراخ شدن

کدام دستکش بهترین مقاومت در برابر پارگی و سوراخ شدن را دارد؟ پاسخ روشن دستکش های ساخته شده از نیتریل است. نیتریل 3 تا 4 برابر بیشتر از دستکش لاتکس در برابر سوراخ شدن مقاوم است. نیتریل موجود در این دستکش آن را برای کسانی که به دنبال حفاظت و استحکام بادوام برای دست هستند، یا برای هرکسی که در محیط های کاری پرخطر، به ویژه در جاهایی که از اجسام تیز استفاده می شود، به محافظت نیاز دارند، تبدیل می کند.

علاوه بر این، این دستکش های نیتریل درجه پزشکی می توانند از دست های شما در برابر بریدگی، زخم، خراش، کبودی و غیره محافظت کنند.

علاوه بر این، هنگام تحقیق در مورد نیتریل در مقابل لاتکس، متوجه خواهید شد که سوراخ های ایجاد شده در لاتکس به سختی قابل تشخیص است و کاربر را در معرض خطر قرار گرفتن در معرض مواد خطرناک قرار می دهد. این مورد در مورد نیتریل صدق نمی کند، و آنها را به انتخاب عاقلانه ای برای محافظت قابل اعتماد از دست، به ویژه برای کسانی که با آلاینده های محیطی یا پاتوژن های منتقله از خون کار می کنند، تبدیل می کند.

دستکش نیتریل مقاومت بیشتر

3. از دستکش هایی استفاده کنید که 100% بدون لاتکس هستند.

دستکش‌های نیتریل برای جلوگیری از واکنش‌های آلرژیک در حین پوشیدن، بهتر از لاتکس هستند. لاتکس حاوی پروتئین های لاستیکی طبیعی است که هنگام پوشیدن می تواند باعث واکنش آلرژیک شود، در حالی که نیتریل اینطور نیست. علاوه بر این، حتی آن دسته از افرادی که به لاتکس آلرژی ندارند، می توانند در طول زمان با استفاده مکرر به لاتکس آلرژی پیدا کنند – این سناریوی خوبی برای کسانی نیست که در صنایعی کار می کنند که نیاز به استفاده از دستکش های محافظ یکبار مصرف دارند.

4. دستکش های نیتریل حساسیت لمسی بالایی دارند.

نیتریل ماده ای برتر است که به کاربر اجازه می دهد حس لامسه خود را حفظ کند. یعنی به کاربر این امکان را می دهد که به راحتی اشیاء را در دستان خود احساس کند. در مقابل، مواد دیگر می توانند دامنه دست زدن به اشیاء را محدود کنند و همچنین حس لامسه شما را کاهش دهند. این می تواند در صنایع خاصی دردسرساز باشد.

اما نیتریل با ایجاد حساسیت لمسی بالا این مشکل را برطرف می کند. به طور خلاصه، دستکش‌های یکبار مصرف ساخته شده از نیتریل برای استفاده در مکان‌هایی طراحی شده‌اند که به محافظت و همچنین حساسیت و مهارت نیاز است.

5. دستکش های نیتریل راحتی را تضمین می کند.

اگرچه دستکش‌های یکبار مصرف اصولاً برای محافظت طراحی شده‌اند، اما باید راحتی و توانایی مناسب را نیز ارائه دهند. این امر به ویژه در صنایعی که در آن دست ها در بیشتر ساعات روز پوشانده می شود صادق است – رشته های پزشکی، ماشین آلات، فرآوری مواد غذایی، خطوط تولید و غیره.

دستکش‌های نیتریل راحتی و تناسبی را ارائه می‌دهند که حرفه‌ای‌های صنعت و کاربران خانگی به طور یکسان به آن نیاز دارند. آنها تناسب کامل و متناسب با شکل دست را فراهم می کنند. علاوه بر این، آنها توانایی پاسخ دادن به دمای بدن شما را دارند و باعث می‌شوند تا برای تناسب طبیعی، راحت و راحت تنظیم شوند.

6. مقاومت اصطکاکی کمتر، مناسب برای تعویض مکرر دستکش

نیتریل یک ماده با اصطکاک کم است که باعث می‌شود به‌ ویژه پوشیدن و درآوردن آن‌ها آسان باشد. هنگامی که نیاز به تعویض مداوم دستکش است، مانند مطب دندانپزشکی، آزمایشگاه پزشکی که در آن خون گیری انجام می گیرد این ویژگی ضروری است.

کاربردهای دستکش نیتریل

7. دستکش های نیتریل طیف وسیعی از کاربردها را ارائه می دهند.

با توجه به خواص باکیفیت این دستکش ها، دستکش منتخب برای صنایع مختلفی هستند که نیاز به محافظت از دست دارند. این دستکش اغلب در بخش های زیر استفاده می شود:

•    صنایع غذایی (رستوران ها، پذیرایی، مراکز غذایی)
•    مراقبت های بهداشتی (بیمارستان ها، آزمایشگاه های پزشکی، خانه های سالمندان)
•    صنعت خودرو (مکانیک، خطوط تولید)
•    تاسیسات شیمیایی (تولید)
•    صنعت نظافت (منازل، تجاری)

این فقط یک لیست کوتاهی از صنایع است، اما همانطور که می توانید تصور کنید، تقریباً برای هر موقعیتی که نیاز به محافظت از دست باشد، می توان از آنها استفاده کرد.

8. دستکش های ساخته شده از نیتریل کاملا ضد آب هستند.

اگر در صنعتی کار می کنید که خشک نگه داشتن دستان شما مهم است، دستکش ساخته شده از نیتریل می تواند نیازهای شما را برآورده کند زیرا کاملا ضد آب هستند. می توانید این دستکش ها را به تنهایی بپوشید یا آنها را زیر دستکش های معمولی خود بپوشید تا از نفوذ آب جلوگیری کنید. آنها برای محیط های کاری مرطوب مناسب هستند و در خشک نگه داشتن دستان شما کار بسیار خوبی انجام می دهند.

9. دستکش های نیتریل برای استفاده طولانی مدت

اگر به محافظ دست یکبار مصرف مستحکم و بادوام نیاز دارید، واضح است که دستکش های نیتریل بادوام تر از دستکش های لاتکس هستند. نیتریل یک ماده فوق العاده قوی و بادوام است.

این دستکش ها دارای ماندگاری طولانی حتی در حالت بسته بندی هستند و در حین استفاده، استحکام، انعطاف پذیری و دوام لازم را برای انجام وظایف فراهم می کنند و در عین حال از دست ها در برابر مواد آلوده یا خورنده برای مدت طولانی محافظت می کنند. بعلاوه، سه برابر بیشتر از لاتکس در برابر سوراخ شدن مقاوم هستند و در استفاده طولانی مدت از لاتکس بهتر می شوند.

سخن پایانی: انتخاب دستکش مناسب برای نیازهای شما مهم است، به خصوص زمانی که به محافظت نیاز است. ثابت شده است که نیتریل ماده ای قوی تر و با کیفیت تر از لاتکس یا وینیل است و انتخاب ترجیحی بسیاری از متخصصان صنعت و همچنین کاربران خانگی است. دستکش های نیتریل اغلب توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی اعم از پزشکان و پرستاران، دامپزشکان، اورژانس، کارگران کارخانه، خانه دارها و دیگران استفاده می شود. در مجموع، نیتریل به شما محافظت بیشتری را ارائه می دهد که برای ایجاد آرامش خاطر لازم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *