کنترل سلامتی

بهترین ماساژور برقی و دستی

بهترین دستگاه ماساژور برقی

انتخاب بهترین ماساژور برقی و دستی روشی مناسب برای ایجاد آرامش در بدن و عضلات است. شرایط زندگی حال حاضر به گونه ای است که اغلب در منزل به سر می برند و یا ساعات طولانی را پشت میز می نشینند. ساعات طولانی کار، تنش های عصبی، فعایت جسمانی و بسیار عوامل دیگر می تواند باعث خستگی در بدن، گرفتگی عضلات و یا درد در نواحی مختلف بدن شود.

یکی از بهترین روش های بهبود عضلات و تقویت آنها انجام حرکات ورزشی است اما گاه ممکن است برنامه منظمی برای ورزش نداشته باشید و یا فرصت کافی برای انجام ورزش وجود نداشته باشد در این حالت، ماساژ بهترین راه برای رفع خستگی و همچنین جلوگیری از تحلیل یا ضعف عضلات می باشد.

حتی ورزشکاران پس از انجام ورزش های سنگین برای جلوگیری از گرفتگی عضلات و درد و سفتی از روش های مختلف ماساژ استفاده می کنند. تا علاوه بر به جریان انداختن گردش خون در عضلات، ریکاوری سریع تری نیز داشته باشند.

انواع ماساژور برقی و دستی

ماساژ همواره اثرات مثبتی بر بدن داشته و دارد. ماساژ گردش خون را بهبود می بخشد، جریان کلی خون را تنظیم می کند، اکسیژن رسانی به بافت ها را افزایش داده و به کاهش تنش عضلانی و بهبود ریکاوری نیز کمک می کند.

مشاوره و خرید درمارز

روش های زیادی برای ماساژ وجود دارد. مراکز بزرگ ماساژ که در آن افراد دوره دیده روش های مختلفی را برای بهبودی، تسکین و آرامش عضلات بکار می برند، شما می توانید در این مراکز انواع خدمات ماساژ را دریافت کنید. در شرایطی نیز استفاده از دستگاه های برقی و دستی ماساژ می تواند گزینه خوبی باشد. در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری، دستگاه های ماساژور برقی و دستی در حال استفاده هستند. ماساژور را می توان در خانه و به صورت شخصی استفاده کرد.

بهترین ماساژور برقی و دستی می تواند براساس شرایط جسمانی، نوع ماساژور و حتی نظر پزشک و مربی ورزشی بهترین دستگاه ماساژور انتخاب شود. در ادامه به بررسی بهترین ماساژور های موجود و نحوه استفاده از هرکدام برای قسمت های مختلف بدن پرداخته می شود.

کاربرد ماساژور برقی

در ابتدا می توان به ماساژور برقی، کاربرد و انواع آن اشاره کرد. این نوع ماساژور به علت سهولت استفاده و تنوعی که دارد به سرعت توانست محبوبیت زیادی پیدا کند. شما می توانید با فشردن یک دکمه و تنظیم حالات ماساژ از ماساژور برقی برای هر قسمت خاصی از بدنتان که می خواهید استفاده کنید.

فرقی ندارد که عضلات پاهایتان براثر ورزش درد می کند یا گردنتان از نشستن زیاد پشت کامپیوتر یا حتی کمرتان در اثر کار زیاد، ماساژور برقی می تواند یک دستگاه تسکین دهنده و رفع گرفتگی ماهیچه ها باشد.

تنوع طراحی ماساژور برقی باعث شده است که شما به راحتی به هر قسمت از بدنتان که بخواهید برای ماساژ دسترسی داشته باشید. خواه پشت کمرتان باشد و یا ران پاها شما می توانید به راحتی از ماساژور برقی برای ماساژ استفاده کنید.

بهترین ماساژور دستی

ماساژورهای دستی بدون نیاز به انرژی الکتریکی و برقی و صرفا با نیروی میکانیکی می توانند برروی پوست حرکت کرده و جریان خون را بیشتر کنند. در این حالت خود شخص و یا فرد دیگری این وسیله را بر روی بدن حرکت می دهد.

بهترین ماساژور دستی دارای سری غلطک گونه و یا چند شاخه ای است که با حرکت بر روی بدن می چرخد و ماساژ می دهد. از جمله ویژگی های مثبت ماساژور دستی امکان حمل آسان، عدم نیاز به باتری و یا برق و همچنین قیمت مناسب آنها است.

ماساژور های دستی پشت می توانند به شما کمک کنند تا بافت‌های گرفته در ناحیه کتف و کمر یا سایر نواحی بدن را بهبود دهید. هنگامی که ناحیه خاصی از بدن تحریک می شود، جریان خون افزایش یافته و قسمت تحریک شده بدن به طور طبیعی شروع به باز شدن می کند. استفاده از ماساژور برای کمک به این گرفتگی ها بسیار عالی است زیرا می تواند ناحیه را حتی بیشتر شل کند و درد را به طور کامل از بین ببرد.

انواع ماساژور برقی و دستی

امروزه ماساژتراپی می تواند تنش عضلانی را از بین ببرد، به بهبود گردش خون کمک کرده و باعث کاهش تورم و مشکلات اطراف مفاصل شود. استفاده از دستگاه ماساژور فیزیوتراپی و سایر مدلهای دستگاه ماساژور برقی باعث شده است که روند بهبود بیماران با مشکلات حسی حرکتی بسیار سریعتر و آسانتر شود. همچنین این قبیل افراد می توانند با خرید ماساژور برقی خانگی از فروشگاه آنلاین درمارز در زمان های جز جلسات فیزیوتراپی نیز عضلات خود را ماساژ دهند.

دستگاه ماساژور دیسک کمر

انواع دستگاه ماساژور کمر می تواند در منزل، محل کار و در هرحالتی که نشسته اید، مورد استفاده قرار بگیرد. برای استفاده از این دستگاه ماساژور نیاز به هیچ کسی نیاز ندارید. شما می توانید برای بهبود درد کمر، گرفتگی و رفع خستگی از این ماساژور استفاده کنید. بهترین ماساژور برقی و دستی کمر می تواند علاوه بر کمر، پشت، کتف، گردن و حتی دستها را نیز ماساژ دهد.

انتخاب و خرید ماساژور برقی برای کمر بسته به انتظارات شما از ماساژور دارد. برخی ماساژورها با حرکات ضربه ای، ویبره، فشار دادن، ایجاد گرما و… باعث ریلکس شدن عضلات و بهبود دردهای ستون فقرات و سایر مفاصل می شوند. همچنین می توانید از انواع ماساژور دستی نیز استفاده کنید. البته لازم به تذکر است که ماساژور دستی تولید گرما نمی کند.

ازجمله بهترین دستگاه ماساژور کمر می توان به صندلی ماساژور، روکش صندلی ماساژور و پشتی ماساژور اشاره کرد. همچنین از ماساژور گردن و شانه نیز می‌توان برای ماساژ ناحیه کمر هم استفاده کرد.

ماساژور دستی غلطان

این نوع ماساژور سیستم ساده ای دارد. یک دسته بلند که به شما امکان می دهد تا هر نقطه دور از دسترسی در پشت کمرتان را نیز ماساژ دهید. ماساژور دستی غلطان دارای چند سری با غلطک هایی در ابعاد مختلف است. هرکدام از غلطک ها برای قسمت های مختلفی از بدن و روش های مختلف بهبود وضعیت عضلات کاربرند دارند.

معرفی بهترین ماساژور برقی و دستی

امروزه انواع برندهای مراقبت از سلامتی انواع دستگاه ماساژور برقی و دستی را نیز تولید می کنند. در میان آنها برخی برندها توانستند مورد قبول مصرف کنندگان قرار گرفته و محبوبیت زیادی پیدا کنند. در میان بهترین ماساژور برقی و دستی می توان به این موارد اشاره کرد.

1- لامپ مادون قرمز بیورر

نوعی دستگاه ماساژر است که با حرارت و اشعه مادون قرمز باعث باز شدگی رگ ها و مویرگ های خونی شده همچنین به تسکین دردهای عضلانی نیز کمک می کند. از این ماساژور برقی می توان برای شادابی پوست صورت نیز استفاده کرد.

2- ماساژور بدن امسیگ

برند امسیگ یکی از مرغوبترین تولید کنندگان تجهیزات پزشکی است. این برند انواع مختلفی از دستگاه ماساژور برقی را طراحی و تولید کرده است که در میان آنها می توان به ماساژور امسیگ مدل MG80-Plus اشاره کرد. این دستگاه ماساژ با حرکات ضربه ای و الاکلنگی باعث بهبود گردش خون می شود. همچنین ماساژور بدن امسیگ مدل مدل MG80-Plus دارای اشعه مادون قرمز برای تولید گرما نیز می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *