کنترل سلامتی

بهترین فشارسنج چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین دستگاه فشارسنج

انتخاب بهترین فشارسنج برای بررسی وضعیت سلامتی، نیازی است که در هر منزلی احساس می شود. افزایش فشار خون یک عامل خطر جدی برای سلامت افراد است. این مسئله نه تنها خطر بیماری های قلب و عروق، کرونر قلب و سکته مغزی ایسکمیک و هموراژیک را افزایش می دهد، بلکه با عوارض متعددی مانند نارسایی قلبی، بیماری عروق محیطی، نارسایی کلیوی، خونریزی شبکیه و اختلال بینایی همراه است.

دستگاه‌های فشارسنج شرایط نظارت بر سلامتی را بصورت فوری و در لحظه برای شما بوجود می آورند. هرچه دستگاه فشارسنج دقیقتر باشد و کاربرد آسانتری نیز داشته باشد می تواند بهتر وضعیت سلامتی و حیات افراد را ارزیابی کند. بنابراین انتخاب یک فشارسنج با کیفیت بالا بسیار مهم و حساس است. بهترین فشارسنج ها برای استفاده راحتتر، ایمن و دقیق طراحی شده اند. ده ها برند خوب و با کیفیت امروزه اقدام به تولید دستگاه فشار سنج کرده اند. این مسئله انتخاب را قدری دشوار می کند.

بهترین دستگاه فشار خون

اگر برای یافتن بهترین فشار سنج دچار دغدغه شده اید و در جستجوی یک دستگاه فشارسنج خوب و با کیفیت هستید، می‌توانید چند معیار اصلی را در نظر گرفته و براساس آن اقدام به خرید کنید. برندهای موفقی توانسته اند بهترین دستگاه فشارسنج و سایر تجهیزات پزشکی و درمانی را تولید کنند. کیفیت و قیمت مناسب برندهایی همچون بیول، بیورر، امسیگ، امرون و… با گارانتی معتبر و ضمانت کیفیت باعث شدند که امروزه بسیاری از منازل تجیهزات پزشکی اولیه برای کنترل سلامت خود را در اختیار داشته باشند.

در ادامه می‌توان با بررسی ویژگی‌های مهم یک دستگاه فشار سنج، بهترین دستگاه فشار خون را خریداری کرد. وقتی به دنبال خرید فشارسنج هستید، باید به چند فاکتور مهم فکر کنید:

مشاوره و خرید درمارز
  • رعایت استانداردهای لازم

بهترین فشارسنج باید از استانداردهای دقیق صنعت پزشکی بطور کامل و اصولی پیروی کند تا دقیق‌ترین و مطئمن ترین نتایج را نمایش دهد. ساختار فشارسنج علاوه بر دقت آن به دوام نیز نیاز دارد شما باید اطمینان داشته باشید که می‌توانید برای سال‌های طولانی از دستگاه فشارسنج استفاده کنید و دستگاه می تواند کیفیت و دقت خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

  • اندازه کاف فشارسنج

شاید مسئله ساده‌ای به نظر برسد، اما اندازه کاف یک نکته بسیار واضح دارد و آن این است که کاف باید مناسب افرادی باشد که از آن استفاده می کنند. همچنین کاف باید به گونه ای باشد که در صورت لزوم فرد بتواند به تنهایی و بدون نیاز به کمک فرد دیگر آن را بطور کامل و صحیح دور بازو و یا مچ دست ببندد و فشار خون خود را اندازه گیری کند.

  • دقت و نتیجه صحیح فشار خون

فشار خون از جمله علائم حیاتی است که می تواند گزارش کلی از وضعیت جسمانی و سلامتی انسان را ارائه دهد. هرچه نتایج دقیقتر باشد بهتر می توان وضعیت سلامتی را سنجید و همچنین در صورت بروز هرگونه مشکلی اقدامات لازم را ارائه داد. یکی از دلایلی که انواع دستگاه فشار سنج خانگی تولید و عرضه شد همین بود. اهمیت بررسی سریع و اقدام به موقع اهمیت حیاتی دارد و می تواند جان یک انسان را نجات دهد.

بهترین فشارسنج دیجیتالی

انواع دستگاه های فشار خون

دستگاه های اندازه گیری فشار خون با وجود عملکرد یکسانی که دارند در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند و انواع مختلفی دارند. در تمام فشارسنج ها میزان فشاری که خون برای عبور به دیواره رگ ها وارد می کند سنجیده می شود. بهترین فشارسنج دستی، فشارسنج دیجیتال، مدل بازویی و مچی، عقربه ای و یا جیوه ای هرکدام مدل های مختلف و عملکرد مجزایی دارند که در نهایت می توانند میزان فشار خون شما را در آن لحظه اندازه گیری کرده و به شما نمایش دهند.

درجه فشار خون میان دو عددی سیستول و دیاستول با شاخص میلیمتر جیوه اندازه گیری می شود. معمولا فشار خون نرمال برای سیستول از 14 تا دیاستولی 8 ایده آل ترین حالت است. امکان تغییر و بالاتر رفتن سیستول وجود دارد. زمانی که از مرز 14 رد شد، فرد دچار افزایش فشار خون شده و  لازم است هرچه سریعتر اقدامات لازم انجام شود. همچنین اگر دیاستول کمتر از 6 باشد بلافاصله لازم است اقدامات لازم برای بالا بردن فشار خون انجام شود تا سلامتی و جان فرد به خطر نیافتد.

  • بهترین فشار سنج دستی

در میان انواع دستگاه‌های فشارسنج، فشارسنج جیوه‌ای در دسته دستگاه های فشارسنج دستی قرار می گیرد و بهترین و بالاترین استانداردها را در میان بهترین فشارسنج ها دارا می باشد. دقتی که فشارسنج جیوه‌ای دارد باعث شده است که به یکی از دستگاه‌های محبوب و مورد مصرف پزشکان و متخصصان حفظ سلامت تبدیل شود. استفاده از بهترین دستگاه جیوه ای می تواند تشخیص دقیقتری به فرد از سلامتی خود دهد. اما سمی بودن جیوه و آسیب هایی که این عنصر سمی به بدن وارد می کند، باعث شده که بجای دستگاه فشارسنج جیوه‌ای از دستگاه‌های دیجیتالی یا عقربه‌ای استفاده شود.

دستگاه فشارسنج عقربه ای، پس از نوع جیوه ای از بالاترین دقت برخوردار است و اغلب مورد استفاده پزشکان قرار می گیرد. یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود فشارسنج عقربه ای به عنوان بهترین فشارسنج کمتر مورد مصارف خانگی باشد، لزوم داشتن مهارت و دانش کافی در استفاده از این دستگاه است. برای گرفتن فشار لازم است که فرد دیگری این عمل را انجام دهد و همچنین برای تشخیص میزان فشار خون لازم است که آشنایی کافی با دستگاه فشارسنج عقربه ای را داشته باشید.

بهترین فشارسنج مچی
  • بهترین دستگاه فشار خون دیجیتالی

دستگاه فشارخون دیجیتالی نوع جدیدی از انواع دستگاه فشار خون است. این نوع دستگاه ها، به دلیل عملکرد آسان، دقت کافی و همچنین کیفیت و ماندگاری که دارند توانستد خیلی سریع به بهترین فشار خون خانگی تبدیل شوند. دستگاه های فشار خون دیجیتالی در دو نوع بازویی و مچی وجود دارند که شما می توانید بسته به نوع و نحوه استفاده هرکدام را خریداری کنید. دستگاه فشارسنج دیجیتالی همچنین قابلیت استفاده فردی و به تنهایی را نیز دارد. طراحی کاف به گونه ای است که خود فرد می تواند آن را به خوبی دور بازوی ببندد. برای گفتن فشار خون تنها کافی است شرایط بدن و نحوه قرارگیری دست در حالت مناسب قرار گرفته و سپس دکمه استارت start، را بزنید تا آداپتور دستگاه شروع به باد کردن کاف کند. پس از اینکه فشار خون را با استفاده از بهترین فشارسنج کردید می توانید از وضعیت سلامتی و عدم احتمال بیماری های قلبی اطمینان حاصل کنید.

تمامی برندهای معتبر و جهانی که در این مقاله عنوان شد دارای انواع مختلف دستگاه های فشارسنج دیجتالی و دستی را دارند. انتخاب بهترین فشارسنج در میان محصولات و برندهای متفاوت با بررسی دقیق، مقایسه و همچنین نیاز فرد از کارایی دستگاه متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *