پزشکی

انواع چسب بینی بعد از عمل

انواع چسب بینی بعد از عمل

مقدمه
چسب زدن بعد از عمل بینی به منظور شکل گیری بینی به فرم جدید بسیار حائز اهمیت است. انواع چسب بینی بعد از عمل را با تجویز پزشک می‌توانید به این منظور تهیه کرده و مورد استفاده قرار دهید. چسب بینی ضد حساسیت یکی از بهترین انواع چسب بینی است که می‌توانید از آن استفاده نمایید. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می‌گردد لطفاً همراه ما باشید.

انواع مختلفی از چسب بینی در مدل ها، رنگ و سایزهای متنوع در بازار وجود دارد. کیفیت این چسب ها نیز متفاوت است بنابراین بهتر است قبل از استفاده از چسب بینی اطلاعات کافی در مورد این محصول داشته باشید. زیرا بعضی از این چسب ها به دلیل عدم چسبندگی مناسب، پاک نشدن در هنگام برداشتن و حتی ایجاد حساسیت می‌توانند آزار دهنده باشند.

تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد؟

بعد از انجام عمل بینی پزشک توصیه می‌کند که باید از چسب بینی استفاده کنید. زیرا استفاده از این چسب در شکل گیری فرم بینی و کاهش ورم تأثیر بسزایی دارد. زمان استفاده از چسب بینی در افراد مختلف متفاوت است. معمولاً با توجه به نوع عمل، مدت زمان استفاده از چسب بینی بین دو تا شش ماه متغیر است.

چرا بعد از برداشتن چسب بینی ورم می کند؟

افرادی که عمل بینی انجام داده‌اند اغلب پس از برداشتن چسب بینی متوجه می‌شوند که بینی آنها ورم کرده است. این امر طبیعی است و دلیل استفاده از چسب بینی نیز جلوگیری از ورم بینی و تسریع روند بهبودی است.

مشاوره و خرید درمارز

چسب زدن بعد از عمل بینی همچنین کمک می‌کند که پوست با ساختار جدید بینی سازگار شود. البته استفاده از روش اصولی برای چسب زدن بینی از اهمیت بالایی برخوردار است. مثلا نباید برای مدت طولانی و محکم ‌تر از آنچه توصیه شده از این چسب استفاده شود. زیرا این تورم با گذشت زمان و سازگاری پوست بدن خود به خود کاهش پیدا می‌کند و از بین می‌رود.

عوارض زیاد چسب زدن بینی

بعد از انجام عمل بینی با توجه به نظر پزشک پس از مدت زمان مشخص دیگر نیازی به استفاده از چسب بینی نخواهد بود. اما بعضی افراد همچنان به استفاده از چسب بینی می‌پردازند که این اقدام می‌تواند باعث ایجاد حساسیت و التهاب پوستی شود.

علاوه بر این نیز استفاده از چسب بینی می‌تواند برای مدت طولانی در ناحیه بینی سوزش، خارش، آکنه و قرمزی ایجاد کند که نیاز به درمان خواهد داشت.

چسب زدن بینی فقط شب ها

بطور کلی پس از خواب شبانگاهی وقتی از خواب بیدار می‌شویم صورت ما اصطلاحاً پف کرده است. بنابراین هنگامی که عمل بینی انجام شده است باید در طول شب حتماً از چسب توصیه شده برای بینی بعد از عمل استفاده شود تا بتوان تورم صبح را کنترل نمود.

البته استفاده از این روش به طور موقت انجام می‌گیرد و پس اینکه بینی شکل نهایی خود را پیدا کرد دیگر استفاده از چسب بینی تأثیری در فرم آن نخواهد داشت.

مدت زمان چسب بینی گوشتی

همانطور که گفته شد استفاده از چسب بینی به کاهش ورم بینی کمک می‌کند. به این منظور باید برای یک دوره حدود یک تا دو ماه و نیم بر روی بینی شما استفاده شود.

اما در مورد بینی گوشتی که ضخامت پوست آن نیز زیاد است و اغلب نسبت به بینی های استخوانی بعد از عمل ورم بیشتری را تجربه می‌کند مدت زمان استفاده از چسب بینی متفاوت است.

 پزشکان توصیه می‌کنند بعد از انجام عمل بینی گوشتی برای مدت طولانی تری از چسب بینی استفاده کنید تا ورم بینی کامل از بین برود و همچنین بینی فرم مورد نظر خود را پیدا کند.

زمان تعویض چسب بینی عمل شده 

تعویض چسب بینی در دو هفته اول پس از جراحی به عهده پزشک است. در این مدت جراح به بیمار نحوه درست استفاده از چسب و همچنین مدت زمان استفاده را به بیمار آموزش می‌دهد.

 همچنین با توجه به نوع پوست بیمار پزشک دفعات تعویض چسب را نیز مشخص می‌کند. افرادی که پوست خشک دارد به طور معمول سه روز یکبار نیاز به تعویض چسب بینی دارند و در مقابل افراد دارای پوست چرب هر روز نیاز دارند که چسب بینی را تعویض کنند.

اسم چسب بعد از عمل بینی

چسب توصیه شده برای بینی بعد از عمل

چسب توصیه شده برای بینی بعد از عمل محصولی است که هنگام استفاده بر روی پوست بینی با ایجاد فشار یکنواخت به کاهش ورم بینی کمک می‌کند. همچنین استفاده از این چسب باعث می‌شود دوره نقاهت کوتاه شود و روند بهبود نیز با سرعت بیشتری سپری شود.

پزشکان بعد از عمل جراحی اغلب استفاده از چسب بینی ضد حساسیت را توصیه می‌کنند. زیرا این چسب ها از ایجاد اسکار جلوگیری می‌کنند و هنگام تعویض نیز به راحتی بدون اینکه آثاری برجای بگذارند از پوست جدا می‌شوند.

تفاوت چسب بینی اصل و تقبلی

هنگام خرید چسب بینی بهتر است چسب بینی اصل را خریداری کنید. برای مطمئن بودن از کیفیت چسب بهتر است آن را از فروشگاه های معتبر و یا داروخانه ها تهیه کنید. زیرا چسب بینی تقلبی کیفیت نامطلوبی دارد و تأثیری بر کاهش ورم بینی نیز ندارد. چسب تقلبی اغلب یا چسبندگی ندارد و یا بیش از اندازه چسبندگی دارد و می‌تواند باعث ایجاد حساسیت های پوستی شود.

اسم چسب بعد از عمل

استفاده از چسب بینی بعد از عمل یکی از مهم‌ترین مواردی است که بیمار باید انجام دهد.  چسب لیفت بینی کمک می‌کند در دوره نقاهت بافت بینی ترمیم شود و بینی فرم کامل خود را به دست آورد.

 در حال حاضر بعد از عمل اغلب پزشکان از چسب بینی ۳M میکروپور استفاده می‌کنند. زیرا این چسب بینی کاملاً استاندارد است و استفاده از آن به راحتی انجام می‌گیرد. همچنین فاقد مواد آلرژی زا بوده و مشکلی برای بیمار ایجاد نمی‌کند.

بهترین مارک چسب بینی بعد از عمل

انواع مختلفی از چسب بینی در رنگ ها، جنس و سایزهای مختلف در بازار وجود دارد. پس از عمل بینی با توجه به نظر پزشک می‌توانید چسب بینی مناسب را تهیه و استفاده کنید.

البته بهتر است اگر پوست حساسی دارید از چسب ضد حساسیت استفاده کنید. در حال حاضر یکی از بهترین چسب های بینی موجود در بازار که ضد حساسیت نیز می‌باشد چسب میکروپور ۳M است. این چسب می‌تواند با چسبندگی مناسب خود به کاهش تورم و فرم گیری بهتر بینی کمک کند.

چسب ضد حساسیت ۳M میکروپور

چسب ضد حساسیت 3M میکروپور از نوع چسب های ضد حساسیت با قابلیت انعطاف بالا می‌باشد. این چسب عبور هوا را ممکن ساخته و از تعریق جلوگیری می‌کند.

چسب میکروپور ۳M برای پوست های حساس قابل استفاده است و هنگام تعویض آثاری از خود برجای نمی‌گذارد. این محصول در دو سایز 1.25 و 2.5 در بازار موجود است و اغلب در مراقبت های بعد از عمل به خصوص در عمل جراحی بینی استفاده می‌شود.

سخن آخر
استفاده از چسب بینی پس از جراحی یکی از اصول مراقبتی مهم برای رسیدن به شکل دلخواه بینی است. شما می‌توانید از انواع مختلف چسب بینی موجود در بازار پس از جراحی استفاده کنید. این چسب ها انواع مختلفی دارند و از نظر کیفیت با یکدیگر متفاوت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *